Beatrice Zimmermann tarafından yapılan Telemark Kayağı

Kyäni, 2018 kış aylarından bu yana dünyanın Telemark Kayağında en iyi kadın sporcularından olan Beatrice Zimmermann’I desteklemektedir!

Geçen birkaç ay boyunca Beatrice’in yarışları ile heyecanlanıp  başarıları ile mutlu olduk. Sezonu biter bitmez Beatrice ile oturup performansı hakkında nasıl hissettiği, ürünlerimizin ona nasıl yardımcı olduğu ve gelecek aylar için neler düşündüğü konularında konuştuk.

 

2018/2019 sezonu nasıl geçti?

Bazı inişler ve çıkışlar yaşadım. Ocak ayında yeni Dünya Kupası sezonunun başında iki kez en iyi 5 sıralamanın içinde oldum. Bu iyi bir başlangıçtı ve bu başlangıcın üzerine sezonumu inşa ettim. Ocak ayının sonunda Dünya Kupası podyumuna geri dönmüştüm; altı yarış sonucunda 3 gümüş madalya ve 1 bronz madalya kazandım.

Ne yazık ki kötü bir düşüş gerçekleştirdim ve beyin sarsıntısı yaşadım, dolayısıyla Şubat ayını iyileşme dönemi olarak geçirdim. Fakat Ocak ayındaki yarışlarda Dünya Şampiyonası için zaten hak kazanmış olduğumdan hedefim Mart ayı ortasında, başlangıç çizgisinde yerimi almaktı. Antrenman eksiğime ragmen bu hedefimi gerçekleştirdim ve üç Dünya Kupası başlangıcında da en iyi 10 sıralamasına girmeyi başarabildim. Sonuçlardan memnunum.

 

Bu sezon en büyük başarınız nedir?

Benim için ortalama bir sezon olduğu için dört Dünya Kupası podium bitirişini başarı olarak görüyorum. Ayrıca bir ay içerisinde kayak eğimleri ile savaşacak duruma gelebilmek ve sakatlıktan çabuk iyileşmek de beni mutlu etti.

Gelecek haftalar/aylar için planların neler?

Yaz antrenmanlarıma çok yakında başlıyorum. Bu durum benim için, yarış döngüsünde, normal bisiklette ve paten kayağında gerekli temel kondisyon anlamına gelmekte. Bununla birlikte, genel güç antrenmanı da programımda bulunuyor.

 

Antrenman programınız sezon sırasında ve sezon dışında olarak ne kadar değişiyor?

Sezon dışı süreci, öncelikle vücudun toparlanması ve onarılması için en uygun zamandır. Sezon dışı antrenmanın en iyi tarafı, performans ve rekabet değil eğlence ve çeşitlilik odaklı olmasıdır.

 

Kyäni ürünleri sezon boyunca size nasıl yardımcı oldu? Farklılıklar/Gelişmeler gözlemlediniz mi?

Sezon boyunca, Sağlık Üçgeni ürününü ısrarla kullandım. Ürünler, bana günlük çalışmalarımda gerekli enerjiyi ve besin takviyelerini sağlamkta. Ayrıca, Sağlık Üçgeni ürününün içerikleri Şubat ayındaki iyileşme sürecimde bana çok yardımcı oldu.

 

Gelecek sezonda hedeflerin neler?

Gelecek sezon, Dünya Kupası’na hazır olarak başlayacağım. Dört ay boyunca gerçekleşecek yirmiden fazla yarış olacak ve ben her yarışta Dünya Kupası zaferi için çabalayacağım.

Kyäni sayesinde bu mümkün!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir